Schody prowadzące na strych – co warto o nich wiedzieć?

Data dodania: 03.01.2018


Posiadasz w swoim domu strych użytkowy? Świetnie – to doskonale miejsce na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów, które nie są nam potrzebne na co dzień. Jednak aby się tam dostać, należy pomyśleć o odpowiednich schodach.

Pierwsze co przychodzi nam na myśl to zapewne drabina, jednak nie stanowi ona najbardziej komfortowe rozwiązanie. Warto pomyśleć o bardziej komfortowym rozwiązaniu dla domowników. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy z nich powinni posiadać nieograniczony dostęp do włazu prowadzącego na strych. Jeśli mamy dzieci, należy to zdecydowanie ograniczyć.

W jaki sposób? Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne schody strychowe, które dają możliwość złożenia ich. Dodatkowo, wyróżniają się nieskomplikowaną konstrukcją oraz dużą funkcjonalnością. Również montaż nie powinien być problematyczny. Poznaj szczegóły, dzięki którym wybierzesz idealne schody drewniane prowadzące na strych.

schody drewniane Poznań

Zdecydowałeś się na taki wybór, jak schody drewniane prowadzące na strych? Masz do wyboru kilka rodzajów – np. schody segmentowe, nożycowe, młynarskie czy harmonijkowe. Które z nich są najbardziej popularne? To z pewnością schody segmentowe, które wyróżniają się banalnie prostym montażem. Musisz wiedzieć, że takie schody możesz łatwo schować w suficie, dzięki czemu możesz zyskać dodatkową ilość miejsca. Tego typu schody to doskonale rozwiązanie w domach o niewielkim metrażu, ponieważ dzięki temu, że składają się one z kilku segmentów możesz je łatwo złożyć. Schody nożycowe równie jak segmentowe doskonale nadają się do niewielkich pomieszczeń. Dzięki mechanizmowi odciążającemu możesz uchylać je pod dowolnym kątem, a samo rozkładanie i składanie schodów nie będzie dla ciebie problematyczne.

Kolejne są schody harmonijkowe – równie dobrze co poprzednie modele będą one sprawowały się na ograniczonej przestrzeni. Przypominają one harmonijkę, ponieważ można je składać i rozkładać. Stopnie wyróżniają się lekkością, ale możesz pewnie po nich stąpać. Z kolei schody marynarskie wyróżniają się tym, że nie można ich złożyć – zajmują nieco więcej miejsca, ale są w każdej chwili gotowe do użytku, co można uznać za ich atut.

schody
Schody drewniane, które będą prowadziły na strych możesz wykonać z rożnego rodzaju drewna. Popularne wśród właścicieli domów są takie gatunki, jak drewno bukowe, sosnowe czy świerkowe. Tego typu drewno charakteryzuje się dobrą wytrzymałością – zwłaszcza po odpowiedniej impregnacji. Schody strychowe mimo tego nie nadają się do znoszenia ciężkich przedmiotów – warto pamiętać o tym aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie użytkowania.

piły formatowe