Schody drewniane czy betonowe – budowa

Data dodania: 24.10.2018


Jesteś w trakcie budowy domu z piętrem i zastanawiasz się, jakie schody wybrać do swojego wnętrza? Masz do wyboru kilka różnych opcji – schody żelbetowe z pewnością będą wyjątkowo trwałe i solidne, nie będziesz musiał martwić się o ich szybkie zużycie, a także o problemy z użytkowaniem. Jeżeli jednak coś przestanie ci w nich odpowiadać, bardzo trudno będzie zmodyfikować ich konstrukcję, a także usunięcie, rozbudowa lub przemieszczenie. Tych problemów nie będziesz miał z takim rozwiązaniem, jak schody drewniane. Jeżeli potrzeby użytkowników zmienią się w trakcie zamieszkiwania domu, z łatwością możesz zdemontować schody lub zmienić miejsce ich położenia. Jeżeli chodzi o trwałość, schody drewniane ustępują tym betonowym, ale dobrze wykonane mogą posłużyć ci nawet 100 lat.

Schody-Metalowe-Oferta

Producent schodów

Schody drewniane mają jednak inne atuty – nie zabiorą tak dużej ilości miejsca, jak schody betonowe – jeżeli postawisz dodatkowo na schody kręcone (zwane też spiralnymi), możesz liczyć na naprawdę dużą oszczędność miejsca. Nawet w niewielkim salonie możesz umieścić tego typu schody w jego centralnym punkcie. Schody betonowe na pewno nie dałyby ci takiej możliwości. Schody wykonane z drewna nie będą zabierały również światła – nawet w centralnym punkcie pomieszczenia będą przepuszczać światło. Schody drewniane nie dzielą także wnętrza pomieszczenia na dwie części, a dzięki ustawieniu na środku, mogą być one elementem ozdobnym. To bardzo ważne, ponieważ schody drewniane lub te wykonane z innych materiałów już od dawna nie spełniają tylko funkcji użytkowych. Oczywiście, najważniejsze jest to, aby zapewniały odpowiedni ciąg komunikacyjny między parterem a piętrem, ale nie zapominajmy o kwestiach estetycznych. Wygląd schodów drewnianych zawsze będzie nawiązywał do ponadczasowego stylu. Pamiętaj też o bezpieczeństwie użytkowania – schody betonowe z ostrymi krawędziami mogą okazać się nieszczególnie bezpieczne.

Schody Szczecin

W trakcie budowy domu jednorodzinnego z piętrem lub poddaszem użytkowym mamy do wyboru sporo rodzajów schodów. Dużo zależy od samego projektu architekta – często właściciele stawiają na budowę schodów płytowychbetonowych o prostym biegu lub też zabiegowych. Jest to rozwiązanie z pewnością najszybsze i najprostsze, ale nie do końca dobre. Schody drewniane zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a sam montaż przeprowadzony przez specjalistów odbędzie się sprawnie. Policzkowe schody drewniane to doskonała alternatywa – wzbogacą twoje wnętrze, nadadzą mu nowoczesnego charakteru oraz pozostawią wolną przestrzeń.

Schody na wymiar Poznań

Pilarko frezarki