Nowoczesne schody wewnętrzne

Data dodania: 24.11.2016


Architektura w stylu nowoczesnym ma niespotykaną liczbę zwolenników. Widać to nie tylko po prostych, minimalistycznych bryłach budynków, ale także po projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Żeby aranżacja domu w takim stylu była spójna i kompletna nie można zapomnieć o jednym z większych elementów wykończenia, czyli i schodach. Jak powinny wyglądać nowoczesne schody wewnętrzne, na miarę XXI wieku? 

Oryginalny projekt

Nowoczesne schody w domu zdecydowanie powinny być dziełem projektantów, stworzonych specjalnie na zlecenie właściciela nieruchomości. Dzięki temu ma on gwarancję, że we wnętrzu nie staną schody produkowane masowo, które znajdują się w wielu innych domach. Zaletą schodów projektowanych na wymiar jest też idealne dopasowanie do wnętrza, co zapewnia bezproblemowe użytkowanie konstrukcji przez długie lata. Schody na zamówienie to po prostu jednorazowy wydatek w wysoką jakość, który zwraca się w postaci bezawaryjnej eksploatacji.

Nietypowa konstrukcja

We wnętrzach nowoczesnych architekci stawiają na zabawę formą, przy jednoczesnym podporządkowaniu jej rozmiarom i warunkom domu. Dlatego nowoczesne schody wewnętrzne mogą przyjąć zupełnie inną formę w każdym kolejnym domu. Jeśli mamy do dyspozycji dość dużo przestrzeni warto pomyśleć o schodach dwu- lub trójbiegowych ze spocznikiem. Takie konstrukcje zajmują sporo miejsca, ale są bardzo wygodne, a dzięki swoim wymiarom potrafią atrakcyjnie wypełnić wnętrze.

W nieco mniejszych wnętrzach doskonale sprawdzają się schody zabiegowe, w których  w miejscu zmiany kierunku biegu stopnie mają kształt klina. Są o wiele bardziej wygodne niż schody kręcone, a zarazem zachowują ich ciekawy aranżacyjny charakter.

Wyjątkowo dobrze prezentują się też schody wspornikowe. Ich elementy nośne są montowane w ścianie, przez co cała konstrukcja wygląda lekko i nie przytłacza przestrzeni.

Schody na zamówienie: schody drewniane Szczecin

Eleganckie materiały

Równie ważny jest materiał, z jakiego zostaną wykonane schody. Klasyczne drewno można urozmaicić wybierając nietypowe gatunki drewna. Jeśli nie mamy większych ograniczeń budżetowych można zdecydować się na drewno egzotyczne. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe na zniszczenia i cechuje się pięknymi, nasyconymi odcieniami z gamy ciepłych brązów, urozmaiconych chociażby miedzianymi refleksami. Balustradę warto wykonać ze szkła, które jest jednym z ulubionych materiałów projektantów wnętrz nowoczesnych.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Szyte na miarę

Przy tym wszystkim nie można jednak ignorować względów funkcjonalnych. Projektowanie schodów do domu musi w pierwszej kolejności opierać się na bezpieczeństwie i wygodzie. Zdecydowanie nie warto decydować się na schody, które będą bardzo efektowne, ale zupełnie niepraktyczne.

Oglądając propozycje projektantów i eleganckie przykłady aranżacji wnętrz każdy właściciel nieruchomości powinien pamiętać o tym, żeby najpierw dopasować schody do warunków technicznych swojego domu. A te są kwestią tak indywidualną, że najlepiej zgłosić się do doświadczonej firmy wyspecjalizowanej w produkcji schodów na zamówienie. Tylko wtedy uda nam się w pełni wyeksponować najlepsze strony wnętrza domu i cieszyć się pięknymi schodami.

Polecamy usługi firmy: schody drewniane Szczecin