Drewniane schody gięte – czy ta konstrukcja będzie odpowiednia dla twojego domu?

Data dodania: 29.01.2018


Z pewnością wiesz o tym, że piękne schody drewniane mogą być również ozdobą każdego współczesnego wnętrza? Dzisiejsze czasy charakteryzują się tym, że mamy do wyboru wiele różnych form konstrukcyjnych schodów – zaczynając od tych, które zostały wykonane z materiałów drewnianych, poprzez schody dywanowe o konstrukcji samonośnej, kończąc na schodach w klasycznej formie dwubiegowej lub zabiegowej. Niebanalną propozycją dla wnętrz minimalistycznych są również schody gięte, które zdecydowanie przyciągają wzrok swoją ciekawę konstrukcją. Ten typ schodów wyróżnia się na tle pozostałych wyjątkowych stylem, który świetnie wpisuje się zarówno w otwarte przestrzenie, jak i małe klatki schodowe, ukryte wewnątrz budynku.

Schody drewniane gięte można z pewnością określić jako oryginalny wybór, wyróżniający się stylowym wykończeniem. Jak już wspomnieliśmy, jest to doskonały wybór do wnętrz przestronnych – wtedy schody pokazują swoją całą krasę i wyglądają jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o względy praktyczne – małe wnętrza o ograniczonej powierzchni również będą świetnie wyglądały ze schodami giętymi. Bardzo często właściciele mniejszych nieruchomości z wykorzystanym poddaszem użytkowym stawiają na tego typu rozwiązanie. Wiele właścicieli domów decyduje się na ten wybór nie tylko mając na względzie kwestie praktyczne – schody drewniane gięte to gwarancja spektakularnego efektu wizualnego, ponieważ prezentują się naprawdę okazale i wiele twoich gości z pewnością zwróci na nie uwagę.

Schody drewniane

Jeżeli podejmiesz decyzję odnośnie wyboru schodów giętych, musisz pamiętać o tym, że mimo świetnego wyglądu powinny być one również bardzo wygodne w użytkowaniu, a to wiąże się z ich funkcją praktyczną. Właśnie z tego względu tak istotne jest, aby stopnie nie były zbyt małe, a ich wielkość została dobrze przemyślana. Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru stopni, możemy odczuwać pełen komfort podczas użytkowania schodów. Również dobór materiałów wykończeniowych nie pozostaje bez znaczenia – warto postawić na te dobre jakości, aby służyły nam przez wiele długich lat.

Producent schodów

Decydując się na tego typu konstrukcję schodów, równie ważne jest przemyślenie kwestii odpowiedniej balustrady, które są istotnym elementem przy schodach giętych. Poprzez możliwość wyboru spójnych elementów o niebanalnej formie, możemy stworzyć naprawdę ciekawy projekt schodów. Odpowiedni dobór balustrad to ważny element całej konstrukcji schodów i ich finalnego wyglądu. Schody gięte dobrze współgrają zarówno z balustradami kutymi, jak i wykonanymi z drewna. Dzięki temu, że producent schodów daje nam dużą dowolność, zyskujemy bardzo dużo możliwości aranżacji wnętrza, w którym schody drewniane będą kluczowym elementem.