Drewniane schody dywanowe – czy będą pasowały do twojego wnętrza?

Data dodania: 29.01.2018


Czy jesteś akurat w trakcie budowy domu piętrowego lub wyposażonego w poddasze użytkowe? Świetnie się składa, że trafiłeś na nasz artykuł, ponieważ przed tobą wybór najlepszych schodów, które umożliwią domownikom wygodną komunikację na piętro lub poddasze. Schody drewniane to bardzo popularne rozwiązanie, jednak warto omówić także kwestię wyboru schodów dywanowych, które świetnie sprawdzają się wśród nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Jeżeli myślisz, że w takim razie wnętrza tradycyjnie urządzone nie będą dobrze dopasowane do tego typu schodów – mylisz się. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się również w takich wnętrzach. Co odróżnia schody dywanowe i schody drewniane? Podstawowa różnica to brak belek policzkowych oraz samonośna konstrukcja schodów dywanowych.

Schody drewniane

Dzięki minimalistycznemu wyglądowi schody dywanowe zyskują wśród właścicieli domów piętrowych coraz większe uznanie – zwłaszcza, jeśli dodatkowo cenią oni estetykę i niebanalny design schodów. Fakt, że schody drewniane posiadają balustradę, a dywanowe nie, wymaga angażu doświadczonego wykonawcy – producent schodów z dużym doświadczeniem będzie nie tylko precyzyjny, ale również szybki, mimo tego, że montaż takich schodów wymaga więcej pracy.

G2 TEAM

Jaka jest główna funkcja belek policzkowych? Na to pytanie odpowie ci każdy producent schodów – to przenoszenie obciążeń. Jeżeli chodzi o schody dywanowe, które ich nie posiadają – całe obciążenie musi zostać przeniesione przez poszczególne stopnie i balustrady – jeżeli się na nie zdecydujemy. Z tego względu konstrukcja takich schodów wymaga zastosowania stopni o odpowiedniej grubości. Wiąże się to z dość topornym wyglądem stopni schodów dywanowych – schody drewniane mają zdecydowanie inną konstrukcję i co za tym idzie – stopnie o mniejszej grubości.

Producent schodów drewnianych wie, że tego typu konstrukcja wymaga jeszcze bardziej precyzyjnego połączenia poszczególnych elementów, ponieważ rodzaj łączenia stopni i podstopni ma wpływ na to, że schody wyglądają jakby zostały wycięte z jednego kawałka drewna. To daje efekt końcowy, o jakim możemy marzyć – schody drewniane wyglądają, jakby był na nich rozwinięty dywan. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem schodów dywanowych, warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, bardzo dobrze prezentują się one bez balustrady. Jest ona jednak elementem, który zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, dlatego istnieje możliwość jej montażu. Warto w takim wypadku postawić na balustradę w nowoczesnym stylu, która zostanie wykonana ze szkła albo też materiałów metalowych.

Schody drewniane

Producent schodów